VOLKSWAGEN e-Beetle, e-Golf Classic nebo e-Safari naznačují možnou budoucnost legendárních modelů..!

05.08.2020 08:20

Volkswagen požádal o nové ochranné známky pro řadu klasických modelů s předponou "e." Naznačují, že by se rovněž ikonické vozy značky mohly dostat na silnice a to dopované elektřinou.

Od června do konce července letošního roku totiž podala skupina VW žádosti o názvy e-Karmann, e-Kubel, e-Golf Classic, e-Beetle a e-Safari.

Ochranné známky samozřejmě nepotvrzují, že budou všechny tyto modely vyrobeny. Ovšem už v září loňského roku přihlásilo VW "e-Kafer" a následně byl na autosalonu ve Frankfurtu odhalen plně elektrický Beetle kabriolet stejného názvu.

V případě e-Kafer tuto práci nevykonává samotná automobilka, ale odborníci na konverzi EV eClassics. Oficiální divize koncernu VW Group dodává společnosti eClassics pro tyto automobily zcela nové elektrické hnací ústrojí. Stejná firma se sídlem nedaleko Stuttgartu již vyrobila také e-Bulli, respektive Samba Bus typu 1 s nulovými emisemi, o kterém jsem před časem psal (foto níže).

Oba tyto vozy disponují upravenou platformou z nejnovějšího modelu Volkswagen e-Up. Elektromotor v kombinaci s baterií 36.8 kWh přitom generuje výkon 81 koní, jež v případě Beetlu umožňuje dojezd asi 124 kilometrů. V zadní části auta nahradí poté motor praktický zavazadelník.

Kromě klasických VW pro konverzi EV šéfové společnosti Volkswagen Group Components již dříve navrhli, aby byly k dispozici podobné možnosti z portfolia koncernu, například Porsche 356. Jako někdejšímu dlouholetému majiteli VW Brouka se tyhle automobilové reinkarnace rozhodně zamlouvají. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a NewspressTo Top