Vítězná TATRA 815 4x4 z DAKARU 1988 se za účasti KARLA LOPRAISE přesunula do nového kopřivnického muzea (VIDEO)..!

09.04.2021 13:45

Po dvaceti letech opustilo tento týden expozici Technického muzea Tatra v Kopřivnici hned několik nákladních vozů. Stěhovaly se totiž do nového Muzea nákladních automobilů v blízkosti areálu Tatra Trucks. Níže zleva Petr Gilar, Karel Loprais a Radomír Stachura.

Mezi prvními se po vlastní ose vydala hasičská verze T 805. Následoval legendární cestovatelský automobil T 805 z roku 1959, řízený Ondřejem Matušem i unikátní prototyp T 162-2 za volantem s Petrem Gilarem. Na snímku níže zleva Radek Stachura, Sláva Krpec a Karel Loprais.

Poté vyrazil na krátkou cestu městem i dakarský speciál T 815 4x4, jenž v roce 1988 vyhrál slavný závod Paříž – Alger – Dakar, tehdy s posádkou ve složení Karel Loprais, Radomír Stachura a Tomáš Mück.

Závodní tatrovka se přitom v roce 1990 stala součástí kopřivnické sbírky. Krátce bylo vozidlo vystaveno v dnes již neexistujícím výstavním pavilonu z roku 1967. Bonusem stěhovací akce byla účast šestinásobného dakarského vítěze Karla Lopraise. Přijeli i další členové Karlovy posádky Radomír Stachura a Petr Gilar, nechyběl ani konstruktér závodních tatrovek Jaroslav Krpec. Podívejte se na  video z převozu . Jirka Hyner

 Zdroj a foto: loprais.czTo Top