VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: Rallye Valmez ovládl Pech na Focusu, výroční GP F1 vyhrál Verstappen, MotoGP v Brně kraloval Binder na KTM..!

09.08.2020 18:22

Václav Pech vyhrál letošní odloženou Valašskou rallye na voze Ford Focus WRC. Rovněž ve druhém podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích dokázal Pech porazit úřadujícího šampiona Jana Kopeckého. Na Rallye Bohemia je přitom dělilo 6.4 sekundy, tentokráte to bylo jen 5.3 s. Třetím na bedně byl Filip Mareš, jenž ztratil už minutu.

Letošní ročník "Valašky" byl prakticky soubojem obou špičkových pilotů. Tovární jezdec Škody Motorsport se však k Pechovi přiblížil maximálně na devět desetin sekundy, ale před něj se dostat nedokázal. Třetím závodem českého mistráku bude v září Rallye Pačejov.

MČR Rallye ValMez 2020

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:11:14.6, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) -5.3, 3. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:04.6, 4. Černý, Černohorský (Volkswagen Polo Gti R5) -1:10.5, 5. Jakeš, Machů -1:51.8, 6. P. Semerád, Hovorka (všichni Škoda Fabia R5) -2:15.7, 7. Von Thurn und Taxis, Ettel (Něm./Škoda Fabia Rally2 Evo) -2:49.1, 8. J. Jelínek, Ingr (Škoda Fabia R5) -3:56.1

___________________________________________________________________________________________________

Výroční podnik F1 na okruhu Silverstone vyhrál nečekaně Max Versteppen s vozem Red Bull. Jako jediný letos dokázal přerušit vítěznou jízdu Mercedesu. V dramatickém závěru si to rozdali o další dvě místa na stupních vítězů právě oba jezdci "stříbrných šípů." Druhý byl na cílové rovince šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton a za ním vítěz kvalifikace Valtteri Bottas.

Verstappen si na okruhu v Silverstonu připsal deváté vítězství v kariéře. V průběžném pořadí MS se dostal před Bottase a na druhém místě ztrácí 30 bodů na šampiona Hamiltona.

Max Verstappen odstartoval ze čtvrtého místa, ale hned po startu se posunul na třetí místo. Během 14. kola se po zastávce obou německých monopostů v boxech dostal do vedení, které udržel i díky problémům Hamiltona a Bottase s životností pneumatik. Osobně mě překvapil výkon sedmého Nico Hülkenberg, jenž zaskakuje aktuálně za koronavirem postiženého Sergia Peréze.

Čtvrtou příčku slavil Charles Leclerc, zatímco jeho týmový kolega a čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel dnes skončil až dvanáctý. Vítěz posledních tří závodů Lewis Hamilton na druhém místě ztratil 11 sekund a svým 155. umístěním na stupních vítězů vyrovnal rekord Michaela Schumachera.

+69.669s

Letošní Velká cena České republiky silničních motocyklů skončila překvapivým vítězstvím Jihoafričana Bindera. Královskou třídu ovládl na stroji KTM a připravil tak rakouskému výrobci historický triumf. Druhý skončil Ital Morbidelli na Yamaze (foto níže) a třetí projel cílem Francouz Zarco na stroji Ducati. Současný lídr šampionátu Quartararo skončil až sedmý, ale vedení v MS si udržel.

Úřadující vicemistr světa Ital Dovizioso (snímek níže) skončil s tovární Ducati jedenáctý. Úplně vyhořel tým Repsol Honda. Alex Márquez vybojoval pouze jen bod za 15. místo. Náhradník za jeho zraněného staršího bratra Marka, Brandl byl ještě horší.

Moto dvojkám dominoval Ital Bastiani. V Moto3 vyhořel náš mladíček Filip Salač. Po problémech s brzdami projel cílem jako poslední. Jirka Hyner