VÍKENDOVÝ MOTORSPORT 2020: VC Ruska F1 vyhrál Bottas (VIDEO), GP Katalánska MotoGP ovládl Quartararo na Yamaze, v Jaramě se s tahačem dařilo Lackovi..!

27.09.2020 18:33

Světový seriál vozů F1 pokračoval Velkou cenou Ruska. U vítěze kvalifikace Hamiltona to vypadalo na další triumff, ale díky chybě byl penalizován desetisekundovým trestem v boxech. Abych byl přesný, za chybou stojí tým Mercedes.

Lewis si chtěl vyzkoušet start na nečisto a ptal se vysílačkou ve své stáji, zda si zkoušku může provést na daném místě, načež byl potrestán. V Itálii už dostal britský pilot penalizaci. Vjel do depa, i když byla boxová ulička uzavřena. Tým ho varoval příliš pozdě. Teď tedy znovu.

Jezdec Mercedesu musel opustit trať v šestnáctém kole, do závodu se vrátil jako jedenáctý a dostal se stíhací jízdou na třetí místo za Verstappena. Z vítězství se radoval jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Za incident dostal ještě dva trestné body. A to už nějaké má. V příštích GP si bude muset muset dát pozor. Ty první se mu vymažou až v listopadovém podniku v Turecku. Důležité momenty na videu.

1

Rekordmanem se dnes stal Kimi Räikkönen jezdící aktuálně za Alfu Romeo. Má na svém kontě 322. Grand Prix. Čtyřicetiletá finská ikona jedniček vyrovnala historické maximum Brazilce Rubense Barrichella. Šampionát pokračuje za dva týdny Velkou cenou na německém Nürburgringu. Jirka Hyner

9. Haas - 1 bod

Velké ceně Katalánska dominoval v MotoGP Quartararo, dojel si tak na Yamaze pro třetí vítězství v sezoně. Druhý skončil domácí Joan Mir na stroji Suzuki před týmovým kolegou Álexem Rinsem.

Quartararo se po dnešku dostal na čelo průběžného pořadí. Andrea Dovizioso závod po pádu nedokončil, stejně jako legendární Valentino Rossi.

Devítinásobný mistr světa skončil na zemi bez cizího zavinění devět kol před cílem. Jel přitom relativně v pohodě na druhém místě. Jednačtyřicetiletý Ital tak bohužel nedosáhl ve svém skvěle rozjetém 350. závodě na jubilejní dvousté stupně vítězů v nejvyšší kubatuře.

V Moto2 si dojel pro vítězství z pole position Rossiho nevlastní bratr Luca Marini a zvýšil vedení ve světovém šampionátu. Moto trojkám vévodil Jihoafričan Binder. Náš Salač skončil dvanáctý. MS silničních motocyklů pokračuje za čtrnáct dnů ve francouzském Le Mans.

6. Miller - 75 bodů

Trucková sezona týmu Buggyra Racing pokračovala na okruhu ve španělské Jaramě. I přes covidová omezení se jednalo o velmi úspěšný závodní víkend.

Konečně jsme se dočkali a po roce jsme opět v Jaramě, je to tady pro mě taková srdcovka, jak se okruh vlní nahoru a dolů a stále je tady cítit historie F1, takže já se opravdu těším. Za největšího konkurenta považuji Antonia Albaceteho. Doufám, že se mi bude dařit stejně jako v Zolderu a podaří se mi ho porazit. Atmosféra je tady navzdory covidu pořád skvělá, a i přes menší počet diváků je stále cítit jejich podpora, což nás motivuje ještě k lepším výkonům,“ komentoval dění Adam Lacko.

V měřáku se mi povedlo zajet ještě o půl vteřiny rychlejší čas než minulý rok, takže za mě určitě spokojenost, Téo s Aliyyah startují poprvé, i na takhle těžkém okruhu zajíždějí skvělé časy, takže to vypadá, že se nám zde bude dařit i letos,“ dodal Lacko, který právě v Jaramě v roce 2017 vybojoval svůj titul mistra Evropy.

V Jaramě jedu poprvé a zdejší trať se mi opravdu líbí, je hodně těžká, ale řekl bych, že mi sedla. V trénincích a následně v kvalifikaci se mi podařilo vyjet druhé místo hned za Adamem, z čehož mám opravdu radost,“ popsal začátek svého závodního víkendu devatenáctiletý Téo Calvet.

Dvě vítězství Adama Lacka i druhé a čtvrté místo pro Téa, toť pěkný výsledek víkendu v Jaramě. Tahače a Buggyra se ukáží v akci opět 17. a 18. října na Hugaroringu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: formula1.com, motogp.com a Buggyra Racing