SUV FERRARI PUROSANGUE 2021: Nejkontroverznější automobil v 91leté historii italské ikony..!

01.07.2020 09:54

O novince z dílen v Maranellu jsem už psal, ovšem mám pro vás další porci informací, které zveřejnil také britský Auto Express. Předně nové Purosangue bude založeno na stejné platformě jako Ferrari Roma GT.

Půjde o první model značky, jež dostane do nabídky hned tři motorizace. Zákazník bude moci volit mezi dvanáctiválcem, osmiválcem a v budoucnosti přidá výrobce také jednotku V6. Purosangue získá asi plug-in hybridní technologii podobnou konstrukčně té ze supersportu SF-90 Stradale.

Ferrari patrně využije také přeplňovaný osmiválec 3.9-litru. Doplním, že v GT Roma generuje 612 koní a 760 Nm točivého momentu. Ferrari se však může odklonit od zadního pohonu, vzhledem k množství volného místa na platformě Purosangue. Nahradit ho může logicky systém pohonu všech kol.

Až bude kontroverzní Ferrari v prodeji, půjde přímo proti rostoucímu počtu ultra prémiových SUV, jako jsou Aston Martin DBX a Lamborghini Urus nebo Bentley Bentayga. Model zažije svůj oficiální debut v příštím roce. Marketingoví odborníci společnosti jej označili „FUV,“ tedy Ferrari Utility Vehicle. Zatím se musíme spokojit jen s několika odhady jak bude asi vypadat. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto ExpreesTo Top