SsangYong REXTON 2.2litru získal letos po páté cenu BEST VALUE 4x4 (VIDEO TEST)..!

14.01.2022 11:13

SUV Rexton si odváží ocenění "Nejlepší hodnota vozu s pohonem 4x4." Je to již pátým rokem po sobě, co si cenu britského "4x4 Magazínu" sponzorovanou společností BFGoodrich odváží vlajková loď jihokorejské automobilky.

Rexton zaujme svým čistým vzhledem a nádherně vyváženým exteriérem v segmentu velkých SUV s pohonem všech kol. Nabízí prestižní kabinu pro cestování v nejvyšším komfortu a zároveň maskuje dokonale svou odolnost pro jízdu v terénu.

Podle slov poroty inovativní vůz představuje obrovský krok vpřed v každé oblasti, ať už jde o vzhled, styl, útulný interiér, strukturu, bezpečnost, výkon a technologie. Zůstává přitom věrný základním hodnotám značky s velmi konkurence schopnou cenou.

Čtyřkolka je poháněna 2.2litrovým přeplňovaným dieslem s výkonem 202 koní a točivým momentem 441 Nm. Spolupracuje s 8stupňovou automatickou převodovkou a disponuje tažnou kapacitou 3.5 tuny, což ocení především majitelé přívěsů a velkých karavanů.

Nový pěti až sedmimístný model je stylový zvenku i zevnitř. Nechybí mu elegance a inovativní interiér. Má velmi pevnou konstrukci karoserie postavenou na žebřinovém rámu. Je extrémně bezpečný a vybaven komplexní sadou elektronických bezpečnostních asistentů a až devíti airbagy. Díky dokonalé konektivitě nabízí nový Rexton Apple CarPlay a Google Android Auto, navigační HD displey 9.2palců a 3D monitoring "around-view," tedy kolem celého vozu.

Nový SsangYong Rexton 2.2 e-XDi Clever 4WD MY2022 se dá u českých dealerů značky pořídit za 990.000 korun, specifikace Rexton 2.2e-XDI Premium AT 4x4 potom za 1.160.500 korun včetně DPH. Podívejme se na Pepův video test. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a SsangYong


 To Top