Neverland MICHAELA JACKSONA byl prodán za 22 milionů dolarů (VIDEO)..!

25.12.2020 11:09

Neverland, jenž byl později přejmenován na Sycamore Valley Ranch a od Jacksonovy smrti prošel rozsáhlou přestavbou, změnil majitele. Britský server BBC dnes uvádí, že: "Ranč zesnulé popové hvězdy byl údajně prodán miliardáři a investorovi za čtvrtinu původní požadované ceny."

Aktuálním kupcem je někdejší Jacksonův přítel Ron Burkle. Jeho mluvčí jen řekl: "Nedávno koupil nemovitost v Los Olivos v Kalifornii." Za Neverland zaplatil 22 milionů $, uvedl Wall Street Journal s odvoláním na veřejné záznamy a tři lidi obeznámené s dohodou.

Plocha o rozloze 1.100 hektarů byla poprvé nabízena v roce 2015 za 100 mil. dolarů. Jacksonův ranč, ležící severně od města Santa Barbara, byl naposledy k mání v loňském roce za sníženou cenu 31 mil. USD. Zpěvák původně koupil Neverland, jenž pojmenoval podle fiktivního ostrova, kde děti nikdy nedospějí v příběhu Petera Pana JM Barrieho, za přibližně 19.5 mil. $.

Jak známo, během soudu popřel obviněný Jackson tvrzení státních zástupců v Santa Barbaře, že využíval Neverland jako "svět fantasy" k péči o malé hochy. V roce 2005 byl Jackson znovu souzen a zproštěn obvinění z týrání 13letého chlapce na tomto ranči.

Král popu se už do Neverlandu nikdy nevrátil. O čtyři roky později, v červnu 2009, zemřel v Los Angeles poté, co utrpěl srdeční zástavu vyvolanou předávkováním drogami (sedativy).

Mluvčí Burkleho komentoval věc slovy, že podnikatel viděl objekt jako vhodnou investici. Nemovitost si prohlédl ze vzduchu při obhlídce jiného místa a kontaktoval Toma Barracka, zakladatele realitní investiční společnosti Colony Capital LLC. Poté ho požádal, aby prodej uzavřel. Podle časopisu Forbes byla čistá hodnota Burkleho jmění k 24. prosinci 2020 odhadována na 1.4 miliardy amerických dolarů. Připomeňme si fenomenálního zpěváka v "They Don't Care About Us" na videu z koncertu v Mnichově. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: bbc.com a Getty imagesTo Top