ME tahačů 2021: LACKO vyhrál v Zolderu a Buggyra je ve hře o titul..!

14.09.2021 08:46

Adam Lacko slavil o víkendu letošní premiérové vítězství a posunul se na druhé místo průběžného pořadí evropského seriálu. Jeho francouzský týmový kolega Téo Calvet prodloužil kvalitní výkony okořeněné dvěma stupni vítězů a mladičká Aliyyah Koloc plní stanovené úkoly.

Hrdinou se v Zolderu stal Adam, který si v Belgii užil první letošní triumf, celkově porazil Norberta Kisse a výrazně se prosadil v souboji s druhým jezdcem průběžného pořadí Sashou Lenzem.

"Mám pochopitelně za sebe i celý tým radost, mechanici odvedli v sobotu večer skvělou práci," hodnotil Adam své výkony. Po dvou druhých místech se nakonec výsledek docela přiblížil jeho představám. Buggyra vyslala jasný signál jaké má představy o svém dalším působení v šampionátu.

Téo Calvet navázal na výkon z Mostu, když po dvou sedmých místech z pohárových závodů, dojel v jízdách s hendikepem třetí. Průběžný lídr Goodyear Cupu vyhrál všechny čtyři závody.

Nejrychlejší truckerka planety Aliyyah Koloc splnila úkol v podobě srovnání s atmosférou a ziskem zkušeností. „Na sedmnáctiletou holku to má v hlavě srovnané. Je srozuměna s tím, že všechno chce svůj čas a poháry přijdou,“ přesně tak hodnotil výkon z pozice mentora David Vršecký.

Chválou tak po závodech nešetřil ani Martin Koloc. "Dopadlo to tak, jak jsme si před Zolderem řekli. Adam celkově vyhrál, Téo takřka zopakoval body z Mostu a posunul se v celkovém pořadí, zatímco Aliyyah je zase o pár stovek ostrých kilometrů zkušenější. A hlavně opět zafungoval celý tým, potvrdilo se, že závody jsou o srdci a ne o chození do práce." říká týmový šéf k víkendovým výkonům.

Ukázalo se, že i Norbert Kiss je porazitelný, "belgická mise" byla naplněna. Podívejte se na průběžné pořadí šampionátu. Jirka Hyner

ME tahačů po závodech v Zolderu 2021:

Průběžné hodnocení jezdců: 1. Norbert Kiss (Maďarsko/MAN) – 127 b., 2. Adam Lacko (Buggyra) - 113, 3. Sasha Lenz (Německo/MAN) - 109, 4. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) - 79, 5. Jochen Hahn (Německo/IVECO) - 63, 6. Téo Calvet (Francie/Buggyra) - 59 bodů

Goodyear Cup: 1. Téo Calvet (Francie/Buggyra) - 155, 2. Shane Brereton (Anglie/MAN) - 132, 3. Jamie Anderson (Anglie/MAN) - 93, 4. Stefan Faas (Německo/MAN) - 90, 5. Aliyyah Koloc (UAE/Buggyra) – 75 bodů

Pohár konstruktérů: 1. Team Titan (Kiss - Albacete/MAN) - 216 b., 2. Buggyra Racing (Lacko - Calvet/Buggyra) - 186, 3. Löwen Power (Lenz – Anderson) – 141 bodů

Zdroj a foto: Buggyra