McLaren 765LT 4.0 Twin-turbo V8 2020: Ve Wokingu se začaly vyrábět první supersporty limitované série (VIDEO)..!

25.09.2020 09:32

Britská automobilka zahájila ve svém sídle výrobu nového supersportu 765LT s tím, že první dodávky zákazníkům proběhnou ještě tento měsíc. Produkce je omezena na pouhých 765 kusů rozložených do výroby na příštích 18 měsíců. Společnost má také zálohy na objednané vozy pro příští rok.

McLaren vylepšil řízení modelu 765LT v porovnání s modelem 720S. Zvýšil se rozchod přední nápravy o 6 mm a vpředu se snížila světlá výška o 5 mm pro další zlepšení ovladatelnosti a lepší zpětnou vazbu. Tlumiče a pružiny jsou speciálně kalibrovány podle nového nastavení.

V interiéru silně vynikají díly z uhlíkových vláken ať už centrální tunel, závodní sedadla nebo podlaha. Palubní deska, volant a sedačky jsou čalouněny Alcantarou, kterou mohou kupující specifikovat v různých barvách.

Mezi další vylepšení patří tenčí sklo, odlehčená převodovka a čtyřstupňový titanový výfukový systém. Ten je o 40 procent lehčí než běžná ocelová jednotka. Nová kovaná desetipaprsková kola z lehké slitiny z modelu 720S ubrala vozu dalších 22 kg, přičemž byla odstraněna klimatizace i audio systém vozu. Ovšem ty lze bez dodatečných nákladů znovu namontovat.

V konečném součtu automobilka své vlajkové lodi snížila hmotnost na 1.339 kg, tedy o 80 kg. Bezpečí umocňují karbon-keramické brzdiče pocházející z vozu McLaren Senna, jež maximálně zkracují brzdnou dráhu supersportu.

Model 765LT přichází také s novým aerodynamickým balíčkem. Poskytuje o 25 procent více přítlaku. Vylepšení zahrnuje nový přední nárazník, širší boční prahy i agresivnější zadní difuzor. Větší aktivní zadní křídlo a nárazník je dílem McLaren Composites Technology Center (MCTC). Je to poprvé, co bylo výzkumné sportovní středisko značky zapojeno do práce na silničním automobilu.

To nejlepší na konec. McLaren 765LT je poháněn vyladěnou verzí motoru V8 o objemu 4.0 litru se dvěma turbodmychadly z modelu 720S. V praxi to znamená 755 koní a 800 Nm točivého momentu, což garantuje zrychlení z nuly na stovku za 2.8 sekundy. Maximální rychlost činí 330 km v hodině.

K dispozici je 17 barev karoserie včetně exkluzivního odstínu Nardo Orange 765LT, jenž vidíme na snímcích. Kupující se však mohou rozhodnout pro na míru vytvořené schéma lakování prostřednictvím McLaren Special Operations (MSO). Ceny nejnovějšího supersportu začínají od 280 tisíc liber (cca 8.216.000 korun). Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express


 To Top