MAZDA CX-5 2022: Výrazně aktualizované SUV se ukáže počátkem příštího roku (VIDEO)..!

15.09.2021 09:07

Nové verze stylového, prostorného a dynamického SUV se začnou v Evropě prodávat počátkem příštího roku. K inovacím patří výběr jízdního režimu Mi-Drive, který umožňuje řidiči vybrat nejvhodnější režim jízdy jediným stisknutím tlačítka. Modely vybavené i-Activ AWD těží rovněž z offroadového režimu, díky kterému je jízda přirozenější na nezpevněných a kluzkých silnicích. K dispozici bude bezdrátová nabíjecí podložka pro telefon ve středové konzoli.

Model nabídne více luxusu na palubě. Dále zdokonaluje tuhost karoserie, nastavení podvozku a nabídne nová sedadla pro vylepšení jízdního komfortu. V kabině byl výrazně snížen hluk od silnice, je to znát zejména při jízdě na nerovném povrchu.

Přední část modelu CX-5 2022 je vybavena novou trojrozměrnější maskou chladiče a charakteristickým designem křídla. Přepracovány byly také přední i zadní sdružená světla a přidána nová barva karoserie "Zircon Sand."

Tři specifikace definují své charakteristické prvky. Newground kombinuje v interiéru semišové čalounění s limetkově zeleným prošíváním. Zelená lemuje také klimatizační lamely. Přední i zadní nárazníky a ozdobné lišty jsou ve stříbrné úpravě. Vnější zpětná zrcátka jsou černá. Limetkové akcenty najdeme i na přední masce. Mazda je postavena na 17“ stříbrných nebo 19“ černých broušených litých kolech.

Sport Black se může pochlubit lesklým černým povrchem přední masky, spodními částmi nárazníku, podběhy kol, dveřními ozdobami a zpětnými zrcátky. Červené prošívání lemuje černé kožené sedačky, volant, řadící páku a výplně dveří. 19palcová kola z lehkých slitin mají černý metalický lak a přední maska získala červené akcenty.

GT Sport má jednobarevný exteriér, který zdůrazňuje krásu dynamických forem designu Kodo. Interiér se vyznačuje hladkým povrchem, kůží Nappa a luxusními texturami pravého dřeva. Brilantní lesklá barva potom zdobí stříbrná 19“ kola vylepšující vzhled modernizovaného SUV.

Zmínit musím rovněž přední adaptivní LED světlomety (ALH) nebo aktualizovanou řadu bezpečnostních systémů i-Activsense. Další podrobnosti včetně cen budou oznámeny během podzimu. U prodejců se má inovovaná řada modelů Mazda CX-5 ukázat počátkem roku 2022. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: NewspressTo Top