MASERATI GHIBLI Trofeo 3.8-litru V8 2021: Přímý konkurent BMW M5 se ukáže koncem roku (VIDEO)..!

11.08.2020 08:40

Nejnovější Ghibli Trofeo se připojuje ke svým sesterským modelům Quattroporte a Levante s přívlastkem Trofeo. Je vybaveno inovativní osmiválcovou jednotkou o výkonu 572 koní a vypadá to, že řádně potrápí svého německého rivala BMW M5.

Mezi inovace patří nová 21palcová kola z lehké slitiny, nová odvětrávaná kapota, větší přední splitter nebo nový zadní difuzor.

Kabina získala perforované kožené čalounění, bezdrátovou nabíječku chytrých telefonů a vylepšený informační systém s displejem 10.1palce. V kapličce najdeme analogové přístroje se sedmipalcovou TFT obrazovkou. Prémiový zvuk zajišťuje systém Harman-Kardon s 10 reproduktory.

K dispozici je rovněž vylepšená verze standardního systému řízení trakce a řada asistenčních technologií řidiče, jež zahrnují asistenci jízdy v pruhu, adaptivní tempomat i aktivní systém řízení vozu Maserati, jenž může do značné míry převzít kontrolu nad vozidlem na dálnici. Řidiči poskytuje pouze "držení" rukou na volantu.

Model bude uveden do prodeje koncem letošního roku s novým přeplňovaným motorem V8 o objemu 3.8 litru. Automobilka uvádí točivý moment 730 Nm se zrychlením z 0 na 100 za 4.3 sekundy. Maximálka činí 325 km v hodině.

Osmiválec spolupracuje s osmistupňovým automatem a mechanickým diferenciálem s omezeným skluzem. Jedinou nevýhodou je pouze konfigurace s pohonem zadních kol. Na druhou stranu automobilka vybavila nejnovější Maserati vylepšeným podvozkem, včetně nových adaptivních tlumičů, tuhších pružin, větších brzd a přilnavějších pneumatik Continental Sport Contact. Ceny nového Ghibli Trofeo začínají od 103.890 britských liber (asi 3.018.000 korun) Podívejte se připravované Maserati na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress
 To Top