KIA RIO 1.2 litru CVVT 84 koní 2020: Novinka se dostala s cenou pod 300 tisíc korun, můžete mít rovněž dražší Mild-hybrid (VIDEO)..!

04.08.2020 15:55

Čtvrtá generace modelu Kia Rio měla světovou premiéru 29. září v Paříži na Mondial de l'Automobile 2016 (červené provedení níže). Na už tehdy vydařený design navazuje aktuální upgrade vozu.

Modernizované Rio zaujme přepracovanými předními i zadními partiemi. Zachován zůstal ikonický "tygří nos" masky chladiče, nyní zúžený a sladěný s nižším a širším předním nárazníkem i novými dekory kolem předních mlhových světel.  Pro verze Exclusive a GT Line (viz snímky) je nově možné zvolit příplatkové LED světlomety. Nejvyšší výbava nabízí černý interiér v jednom tónu s kontrastním bílým lemováním a prošíváním sedadel, respektive přístrojovou deskou s imitací uhlíkových vláken.

Základní cena modelu Rio s novou pohonnou jednotkou 1.2 litru CVVT 84 koní ve výbavě Comfort začíná na částce 299.980 korun. Rio s Mild-hybridní specifikací 1.0 litru T-GDI iMT MHEV 120 k v nejvyšší výbavě GT Line je dostupné od 449.980,- Kč.

Nejnovější Rio se na českém trhu nabízí ve třech variantách. Základ tvoří zmiňovaný Comfort, dostupný s motorem 1.2 litru CVVT. Standardem jsou 15“ ocelová kola, manuální klimatizaci nebo kůží potažený volant a hlavice řadicí páky.

Druhým stupněm je Exclusive, jenž dává největší možnosti individualizace vozu díky třem barevným provedením z umělé kůže. Vybírat můžeme z černého, modrého nebo červeného interiéru. Široká je také nabídka zvýhodněných příplatkových paketů. Ty umožňují vůz vybavit dle našich individuálních přání.

V interiéru se Rio chlubí řadou vylepšení co do vzhledu, použitých materiálů i technologií ve prospěch luxusnější atmosféry a vyšší kvality. Hlavní modernizací je nový širokoúhlý displej o úhlopříčce 8palců, stejně tak jako jemnější digitální displej 4.2" v přístrojovém štítu.

Samozřejmostí je řada asistenčních systémů a bezpečnostních prvků. Jde o systém sledování jízdy v pruhu, pokročilý adaptivní tempomat, autonomní nouzové brzdění nebo technologie hlídající nebezpečí ve slepém úhlu zpětných zrcátek.

Verzi Exclusive je možné mít jak s klasickou motorizací 1.2 litru CVVT 84 k a pětistupňovou převodovou, tak s přeplňovanou pohonnou jednotkou 1.0 litru T-GDI s přímým vstřikováním o výkonu 100 koní. Ta může pracovat se šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Nový Mild-hybrid se pojí s motorizací 1.0 litru T-GDI iMT MHEV o výkonu 120 k. Základní motor 1.2 litru CVVT je v této specifikaci dostupný za 334.980,- Kč.

Na pomyslném vrcholu potom stojí verze GT Line. Ta vůbec poprvé nabízí možnost příplatkových hlavních LED světlometů (také pro Exclusive). GT Line, dále doplňuje výbavu o sportovní kožený volant ve tvaru "D," vizuální sportovní paket GT Line Body Kit nebo 8“ navigaci se systémem UVO. Cena modelu ve verzi GT Line startuje na akčních 379.980 korunách.

Společně s modernizací se objevují i dva nové odstíny karoserie šedá Perennial a modrá Sporty. Paleta možností tak zahrnuje již devět barev. Pro modernizovaný model je k dospozici nový design 16" litých kol s osmi paprsky. Podle tiskové zprávy je novinka již u našich prodejců značky Kia. Verzi Rio GT-line si můžete prohlédnout také na videu. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress a Kia


 To Top