A KAWASAKI J125: Nová stopětadvacítka představena..!

24.11.2015 08:50

Na akci EICMA SHOW v Miláně uvedla společnost Kawasaki novinku, se kterou vstupuje mezi populární třídu skútrů s objemem 125 ccm. Jde o partnera uznávaného modelu J300.

 

 

Ze silnějšího stroje sdílí mnoho společných rysů. Kawasaki J125 se vyznačuje standardním systémem ABS, automatickou podsedadlovou svítilnou a bezpečnostní závěrkou zapalování, jakož i 12 voltovou zásuvkou.

 


Skútr vyniká hluboce polstrovaným sedlem, vodou chlazeným motorem se vstřikováním paliva a elektrickým spouštěním. Dále disponuje převodovnou CVT s přenosem "Twist-and-go." Výrobce v tiskové zprávě neuvádí výkon motoru, pouze zmiňuje, že J125 byl vyroben ve spolupráci s firmou Kymco. Patrně bude využita jednotka z modelu  Downtown 125i ABS o výkonu 11 kW s maximální rychlostí 110 km/h.

 

 

Shigemi Tanaka Kawasaki Motors Europe při prezentaci v Miláně řekl: "J300 si rychle získal reputaci pro svou kvalitu a zábavnou jízdu, nyní je pro Kawasaki čas vstoupit do nejpopulárnějšího segmentu skútrů, třídy 125 ccm.“

 

 

Patrně na jaře se můžeme těšit na další obohacení českého trhu o skútr, na kterém mohou jezdit všichni majitelé řidičského oprávnění skupiny B.

 

____________________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: NewspressusaTo Top