Ineos Grenadier 2022: Vyšlechtěný duchovní nástupce Defendera má stát kolem 50 tisíc liber (VIDEO)..!

10.08.2020 08:55

Jde o první vůz nově vytvořené automobilové divize britské chemické společnosti Ineos. Byl navržen jako duchovní nástupce předchozí generace Land Rover Defender.

Grenadier sdílí podobně jako Defender hranaté dveře, masku chladiče Land Rover, plochou kapotu, kulaté světlomety a svislé čelní sklo. Pod předním nárazníkem najdeme silnou ochranu motorového prostoru.

Pokud se podíváte pozorně na design offroadu jsou v něm začleněny i některé prvky Mercedesu třídy G, což není vůbec žádným překvapením, vzhledem k partnerství firmy Ineos s rakouskou společností Magna Steyr. Rakušané se totiž zabývají výrobou zmiňovaného prémiového Mercedesu.

Šéfem firmy je Dirk Heilmann, jenž v posledních dvou desetiletích pracoval pro Ineos. Stejně jako šéf designu společnosti Toby Ecuyer, nemá v automobilovém průmyslu žádné předchozí zkušenosti.

Heilmann britskému Auto Expressu řekl: "Máme velmi talentovanou skupinu automobilových designérů a inženýrů, se kterými úzce spolupracujeme, což je nesmírně prospěšné a užitečné. Ale stejně jsem z jiného odvětví a přemýšlím o věcech trochu jinak. Myslím, že to nám také hodně pomohlo."

Grenadiera navrhl Toby Ecuyer, který začal svou kariéru jako architekt a nedávno se pustil rovněž do navrhování jachet. Ineos byl jeho první automobilem, ale sám nevidí nedostatek zkušeností v tomto světě jako problém.

Podobně jako vozy této kategorie bude mít karoserie offroadu žebřinový rám. Generální ředitel společnosti Dirk Heilmann už dříve prohlásil, že hotový produkt bude "poměrně lehký" s tažnou kapacitou 3.5 t a jednou tunou užitečného zatížení.

Připravovaná terénní čtyřkolka vypadá jako zdokonalený a vyšlechtěný Defender, ale nechme se překvapit. K dispozici má být rovněž verze pick-up. A orientační cena? Ta se má pohybovat kolem 50 tisíc britských liber. Podívejte se na Ineos Grenadier na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express

 To Top