Honda HR-V 2021: Třetí generace sympatického crossoveru nabídne více prostoru i plug-in hybridní technologii (VIDEO)..!

12.01.2021 09:04

Japonská značka připravuje kompaktní SUV HR-V třetí generace a jak naznačují špionážní snímky, inženýři už ladí podvozek a jízdní vlastnosti s maskovanými prototypy. V letošním roce nahradí malé "esúvéčko" stávající osmiletý model. Vedle nového Civicu se tak dočkáme vozu, jenž patrně využije techniku známou z loni uvedené Hondy Jazz.

Jde o inovativní hybridní technologii názvanou e:HEV. Ta kombinuje benzinový čtyřválec 1.5litru se dvěma elektromotory a kompaktní lithium-iontovou baterií. Systémový výkon jednotky činí 108 koní, ovšem u HR-V může být výrazněji posílen.

Přední část vozu má ostřejší rysy a je podle všeho inspirovaná novým prototypem Civicu odhaleným koncem loňského roku. Při pohledu na boky vozu vidíme prodloužený rozvor a designové prvky coupé. Zadní kliky dveří jsou skryty opět v C sloupku.

Auto dostane benzinové i dieslové motorizace, ovšem v Evropě se ukáže pouze hybridní specifikace. Na další informace si ještě musíme počkat, ovšem na videu si můžeme prohlédnout i odhad připravované Hondy HR-V. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto ExpressTo Top