Freestyle motokrosař LIBOR PODMOL skáče zase salta a věnoval peníze postiženému Davídkovi..!

11.08.2020 11:10

Po šestnácti měsících od vážné mnichovské nehody se Podmol opět vrátil k tomu co miluje. Návrat to byl ale plný bolesti. Libor se snažil maximálně rehabilitovat, jedl nejrůznější doplňky stravy, dokonce houby, které rostou na Sibiři. Nyní mu už nohy dobře slouží, přestože v nich má několik ocelových plátů a šroubů.

Uplynulé víkendové setkání pojal jako dobročinnou akci, na níž rozradostnil handicapovaného Davídka. Předal mu 20 tisíc korun. Ty vydražil na svém instagramovém profilu díky obrazu. "Namaloval ho taky hendikepovaný Jiří Kasal a já k tomu ještě přihodil dres, v němž jsem si loni v Mnichově zlomil obě nohy. Při této příležitosti jsme na zahradě také skočili pár triků. Byla to taková soukromá exhibice našeho Podmol Brothers týmu pro Davídka. Zapojil se samozřejmě i můj brácha Filip," dodává Podmol.

Jak celá akce vznikla? "Napsal mi Davídkův strýc, který je také motorkář a ukázal mi video s Davídkovým příběhem na youtube od Kazmovy nadace One Man foundation. Řekl jsem si, že mu zkusím pomoct a tak jsme se sešli u nás doma. Myslím, že to byl krásný den a spoustě lidí se splnili sny," říká Podmol. A tak se vše spojilo s přípravami a tréninkem.

Na zahradě u Podmolů si navíc freestylový matador Aleš Liemann skočil po deseti letech první Backflip. Tehdy se mu při něm přihodila nehoda. "Hm, skončilo to pádem na Gladiátor Games ve Varech a já ho ze země tenkrát sbíral. Pamatuju si to dobře, ten večer jsem vyhrál,“ vzpomíná Podmol. "Na zahradě si salto skočil i Pavel Polášek, který se o to pokusil naposledy před pěti lety u nás v benešovském parku. Tehdy si také zlomil nohu a já byl bohužel znovu u toho. Včera se překonal. Do molitanu si skočil i výherce dražby dresu Vojta."

Nyní se celý tým Podmol Brothers připravuje na sobotní akci, jež bude festivalem adrenalinového umění. Koronavirová pandemie nám zmařila plány a naší velkou plánovanou show v Karlových Varech jsme museli posunout na jaro 2021. Venkovní menší akce jsou ovšem povoleny. Už tento víkend proběhne první Podmolbros Show ve Vlašimi. Libor s klukama se totiž domluvili s jejich domovským městem. Tak ať se vše vydaří. Jirka Hyner

 

Zdroj a foto: Libor PodmolTo Top