FORD RANGER 2023: Nová generace nabídne silné diesly, více praktičnosti a špičkovou konektivitu (VIDEO)..!

24.11.2021 10:55

Vizuálně je nejnovější Ranger velmi výrazný. Podobu předních partií definuje nová maska a světelný podpis ve tvaru písmene C. Na bocích jsou patrné výraznější lemy blatníků, které vozu opticky udělují pevný postoj.

Poprvé nabídne model maticové LED světlomety. Koncové lampy navazují na charakteristický vzhled předních světel. K dalším praktickým detailům patří nová odolná krytina ložné plochy z plastu.

Konstruktéři posunuli přední kola o 50 mm dopředu a o stejnou hodnotu zvětšili jejich rozchod, což zlepšilo přední nájezdový úhel i křižitelnost náprav. Zároveň posunuli zadní tlumiče dále od podélné osy vozu a dosáhli tak lepšího komfortu odpružení.

Interiér s prémiovými měkčenými materiály je pojatý ve stylu osobních vozů. Palubní desce dominuje na výšku orientovaná dotyková obrazovka s uhlopříčkou 10.1“ nebo 12palců komunikačního a zábavního systému SYNC 4. Doplňuje plně digitální přístrojovou kapličku. Zabudovaný modem FordPass Connect 4 zajišťuje online připojení a umožňuje propojit vůz s mobilní aplikací FordPass 5. Na dálku tak lze spustit motor, ověřit stav vozu nebo ovládat jeho uzamčení.

Pro tahání těžkých přívěsů a jízdu v extrémním terénu je připraven osvědčený vidlicový třílitrový šestiválec. Je to jeden ze tří přeplňovaných dieslů, které budou od zahájení prodeje k dispozici. Ranger nové generace nabídne rovněž čtyřválcový diesel 2.0 litru a to v provedení s jedním nebo dvěma turby. Jednodušší varianta bude nabízena ve dvou stupních výkonu a její hospodárnost ocení menší firemní zákazníci. Silnější "Bi-turbo" je technicky propracovanější a nabídne více dynamiky.

Pick-up se širokým záběrem osloví živnostníky, farmáře, rodiny i dobrodruhy ve více než 180 zemích světa. Aktuální Ranger je na evropském trhu lídrem segmentu a letos od začátku roku do konce září zaznamenal nový prodejní rekord, když si připsal 45.539 prodaných vozů s tržním podílem 39.9 procenta. Jirka Hyner

V Evropě zahájí prodejci značky příjem objednávek nového Rangeru ve druhé polovině příštího roku s tím, že první vozy budou zákazníkům dodány počátkem roku 2023. Podívejte se na video prezentaci pick-upu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: FordTo Top