DAKAR 2021: Osmá etapa vyšla nejlépe čtvrtému Kubienovi, Loprais dojel šestý a Prokop devátý, celkově je osmý (2xVIDEO)..!

11.01.2021 14:33

Etapa Sakaka - Neom byla pokračováním té včerejší maratonské. Na posádky a jezdce čekala měřená erzeta dlouhá 375 km s přejezdy v délce 334 kilometrů.

Nováček Dakaru motorkář Podmol si nedokázal představit, že by dál pokračoval. Během volného dne musel léčit namožené šlachy na rukou. Magnetická terapie a masáže zabraly a nedělní etapu zvládl Libor Podmol s přehledem. "Pravá ruka mi trochu brní, levačka vypadá dobře. Když jsem mohl, tak jsem se jim snažil ulevit. Pokud to šlo, při jízdě jsem pouštěl řídítko nebo jsem ulevoval prstům tím, že jsem hrál jako na piano a hýbal s nimi," komentoval po dojezdu Podmol taktiku na unavené ruce (foto níže).

Zbylou část maratonské etapy dnes zvládl Libor na 36. místě. Nejlepším z našich bajkerů byl Martin Michek na 17. příčce. Vyhrál Chilan Cornejo Florimo před druhým Australanem Toby Pricem (snímek níže). Francouzský bajker Pierre Cherpin je po včerejší vážné nehodě v umělém spánku. Skončil rovněž Xavier de Soultrait, jenž figuroval celkově na čtvrtém místě.

Motocykly: 1. JI. Cornejo Florino (Chil.), 2. T. Price (Aus.), 3. R. Brabec (USA),...17. M. Michek, 35. M. Engel, 36. L. Podmol, 38. D. Pabiška, 42. J. Brabec, 43. R. Krejčí

Automobily: 1. N. Al-Attiyah (Katar), 2. C. Sainz (Šp.), 3. S. Peterhansel (Fra.),...9. M. Prokop, 34. M. Zapletal, 48. T. Ouředníček

Martin Prokop na Fordu se po dnešní etapě posunul v celkovém hodnocení na osmou příčku. Podívejte se na Martinovo video.

V kategorii čtyřkolek zajel Tomáš Kubiena výborné čtvrté místo. Dařilo se rovněž Macháčkovi, desátá příčka je výborná.

Čtyřkolky: 1. A. Giround (Fra.), 2. M. Andujar (Arg.), 3. G. Enrico (Chil.), 4. T. Kubiena (foto výše)

Lehké vozidla (Buggy): 1. F. F. Lopez Contardo (Chil.), 2. S. Kariakin (Rus.), 3. R. Varela (Bra.),...9. J. Macháček (snímek výše), 42. T. Enge

Aleš Loprais, Khalid Alkendi a Petr Pokora prožili včera první drama během spojovacího úseku mezi bivakem a startem rychlostní zkoušky.

"Hořelo nám ložisko pravého předního kola. Požár zničil také brzdu a dohušťování. Po celou etapu jsme nemohli dohušťovat a podhušťovat pneumatiky na přední nápravě," popisuje Aleš. "V dunách jsme tak měli vpředu třeba čtyři atmosféry i v místech, kde jindy máme jen dvě nebo jednu a půl. Když před námi zapadl Maz, musel Petr z auta, aby pneumatiky upustil ručně."

A jak dopadla druhá část marotanského úseku? Nejrychlejším byl Rus Shibalov. Trojnásobný vítěz Dakaru v kategorii čtyřkolek Ignacio Casale, jenž jede letos poprvé s Tatrou našeho týmu Buggyra Racing, projel cílem na pátém místě (foto níže). Hned za ním skončil Aleš Loprais se speciálem Praga. Video Big Shock Racing Martina Macíka.

 

Kamiony: 1. A. Shibalov (Rus),...5. I. Casale (Chile), 6. A. Loprais, 8. M. Macík, 9. M. Šoltys, 11. J. Valtr, 20. T. Tomeček

 Zdroj a foto: dakar.com a naše týmy
 To Top