DAKAR 2020: Tomáš Ouředníček potvrdil lednový start..!

04.11.2019 15:11

Nejsledovanější rallye světa se stěhuje na třetí kontinent a minimálně 5 následujících let bude startovat v Saúdské Arábii. Také na 42. ročníku uvidíme naši posádku Ouředníček – Křípal.

Po úspěšném absolvování letošního dakarského maratonu, Morocco Desert Challenge a měsících náročných připrav potvrdili Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem účast na lednového ročníku slavné soutěže. Tomáš přitom má na svém kontě již pět medailí, z toho jednu v TOP10.

Naše dvojice pojede opět s osmiválcovým speciálem Ford Ranger Dakar 5.0-litru vyrobeným v oficiální licenci Ford v Jihoafrické republice společností NWM.

"V roce 2020 očekáváme v mnoha ohledech velmi speciální závod. Na jedné straně jsme velmi nadšení, že jedeme do Saúdské Arábie. Je přitom skvělé vidět, že sponzoři jsou také potěšeni touto jedinečnou příležitostí. Na straně druhé bude Českou republiku reprezentovat více posádek v kategorii automobilů než v kamionech, což se doposud ještě nikdy nestalo. Jmenování Davida Castery novým ředitelem závodu je velmi slibné, protože má bohaté zkušenosti s přípravou roadbooků a z posledních ročníků také jako navigátor továrního týmu Peugeot. Přitom ví, jak ještě vylepšit sportovní aspekty Dakaru," říká Tomáš Ouředníček.

Rallye slavnostně odstartuje 5. ledna ve městě Jeddah. Po téměř dvou týdnech závodění včetně dne odpočinku v hlavním městě Riyadh, projedou ti nejlepší cílem 17. ledna v Al Qiddiyah. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: southracing.czTo Top